Aktuality
O Institutu
Kontakty
Facebook
Vzdělávání
Konference
Projekty a akce
ESF
Animace

Festival vědeckých a technických projektů pro děti a mládež

>> 12.9.2008
Sborník ze závěrečné konference Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež 2007 si můžete zdarma stáhnout.

>> 30.5.2008 Závěrečná konference Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež
Institut rozvoje evropských regionů, AMAVET a Pardubický kraj vás zve na závěrečnou konferenci Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež, která se bude konat 5.6.2008 v Pardubicích.

>> 15.4.2008
V krátkém článku vám přinášíme shrnutí všeho podstatného, co se na festivalu událo včetně pestré fotogalerie.

>> 8.4.2008
V rámci festivalu se zúčastnilo v okrskových i krajských kolech celkem 26 základních a středních škol (bližší informace naleznete v sekci statistika). Projekty byly hodnoceny v samostatných kategoriích základních a středních škol. Přečtěte si výsledky.

>> 1.2.2008
Na festival se přihlásilo 150 soutěžních projektů z celého Pardubického kraje. Soutěžícími jsou žáci ze základních a středních škol. V únoru proběhnou okrsková kola na vybraných školách v regionu (ZŠ Polabiny III, Pardubice, ZŠ v Chrasti, ZŠ v Poličce). V březnu vyvrcholí soutěž krajským kolem v Pardubicích. Na závěr se bude konat v dubnu konference, které zhodnotí 1 ročník soutěže a předpokládá se, že odstartuje ročník další. Vítězové z kategorie středních škol postoupí do celostátního kola.

>> 10.12.2007
IRER, o.p.s. provozuje call centrum pro soutěžící na telefonním čísle 737 034 318. Dále poskytuje podporu formou konzultací e-mailovou poštou. Má na starost organizaci okrskových kol i krajského závěrečného kola. Rovněž bude organizovat závěrečnou konferenci k soutěži.


Institut rozvoje evropských regionů se jako spoluorganizátor podílí na realizaci Festivalu vědeckých a technických projektů pro děti a mládež.

Festival se realizuje jako součást projektu Pardubického kraje v rámci programu vytváření a rozvíjení zájmu dětí a mládeže o vědecké a technické obory v Pardubickém kraji a bude představen na zahajovací konferenci, které se zúčastní zástupci škol, obcí a měst a zaměstnavatelů.

Tento dlouhodobý projekt je zaměřen na na zvyšování zájmu dětí a mládeže o vědu a techniku a jejich budoucí profesní orientaci na obory, které na našem trhu práce citelně chybějí. Cílem je získat zájem dětí a mládeže pracovat na vědeckých a technických projektech, učit je smysluplně využívat volný čas, osvojit si základy metodologie vědecké práce a systematicky pracovat při řešení problémů, vyhledávat a rozvíjet nadějné talenty, propojit školu s praxí.

První ročník bude ukončen krajským kolem v březnu 2008. Po vyhodnocení zkušeností pak bude vyhlášen ročník následující, aby akce získala tradici a zapojovalo se do ní stále více žáků.

Období konání: září 2007 až duben 2008.

Harmonogram:

17. září 2007 zahajovací konference
18. a 19. září 2007 seminář pro lektory
září - říjen 2007 zadání vědeckých úkolů soutěžícím
listopad 2007 - únor 2008 práce na projektech
únor 2008 školní, okresní kola
březen 2008 krajské kolo
duben 2008 závěrečná konference, zhodnocení