Aktuality
O Institutu
Kontakty
Vzdělávání
Konference
Projekty a akce
ESF
Animace
Tisková informace 11. září 2007

Mezinárodní konference na podporu technického vzdělávání se blíží

Už v pondělí 17. září 2007 se v Domě techniky v Pardubicích uskuteční mezinárodní konference s názvem Mládež, věda a technika.

Zahájí tím projekt Pardubického kraje zaměřený na zvyšování zájmu dětí a mládeže o vědu a techniku. Jeho cílem má být zvýšení zájmu dětí o profesní obory, které na našem trhu práce citelně chybějí.

Konference se koná pod záštitou prezidenta Hospodářské komory České republiky Dr. Ing. Jaromíra Drábka a vicehejtmana Pardubického kraje Ing. Romana Línka, gestorem akce je krajská radní zodpovědná za rozvoj lidských zdrojů, celoživotní vzdělávání a zaměstnanost Mgr. Bc. Jana Smetanová.

„Na této konferenci chceme představit projekt zvyšování zájmu dětí o vědu a techniku,“ řekla Jana Smetanová a pokračovala: „Jsme si vědomi toho, že zájem dětí o vědu a techniku je třeba probouzet už na základních školách. Připravili jsme proto festival vědeckých a technických projektů pro děti od šestých tříd základních škol až po maturanty na všech typech škol. Chceme zvýšit jejich zájem o práci na projektech podle jejich zájmů, učit je smysluplně využívat volný čas, systematicky pracovat, osvojit si základy metodologie vědecké práce, řešit vzniklé problémy, ověřovat hypotézy, propojit školu s praxí i podpořit mladé talenty.“

Konference začne v 10 hod. a kromě vicehejtmana Línka a radní Smetanové na ní vystoupí i viceprezident Hospodářské komory ČR Zdeněk Somr , rektor Univerzity Pardubice Jiří Málek, předseda Asociace pro mládež, vědu a techniku (AMAVET) Stanislav Medřický i host ze zahraničí – President of Dellaware Valley Science Fairs Richard Close představí projekt realizovaný v USA . Konference se zúčastní přihlášení zástupci z firem i škol Pardubického kraje.

Kateřina Nohavová
tisková mluvčí Pardubického kraje
tel: 466 026 185, 606 652 564
e-mail: katerina.nohavova@pardubickykraj.cz