Animace – udržitelnost v roce 2015

Stav

V roce 2015 pokračovala udržitelnost projektu Animace na školách, kde proškolení pedagogové realizovali se svými žáky animační programy a využívali poznatky a zkušenosti z kurzu Animace, který absolvovali během realizace projektu. Byli osloveni všichni absolventi a dokumentace prací zaslaly 3 učitelky.

Animace – kurzy v roce 2014

Institut rozvoje evropských regionů, o.p.s., realizoval pro pedagogy Pardubického kraje v roce 2014 celkem 5 kurzů. Cílem kurzů bylo podpořit rozšíření nabídky možností výuky na školách o metodu galerijní animace – zážitkové výuky podporující kreativitu.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVstupní modul věnovaný zážitkové, animační metodě pro práci se žáky na školách a EVVO byl zaměřený na aktuální výstavy ve Východočeské galerii Pardubice, jednalo se o

  • výstavu tří autorů: Vladimír Hanuš – Přistupování k polím, Alva Hajn ve sbírce VČG, Marek Rejent – Sweet Home Vysočina
  • dále pak proběhl animační program Jonáš a velryba, určeným zejména pro ZŠ a MŠ, proběhl v sobotu 7. června 2014. (Celý článek …)

 

Animace – kurzy pro pedagogy ZŠ, SŠ, ZUŠ

Blíží se opět další den kurzů Animace pro pedagogy – 30. srpna.

Protože jsou ještě volná místa, lze se přihlašovat.

Přehled kurzů:

  1. kurz: Vstupní modul – zážitkové, animační metody pro práci se žáky na školách a EVVO, zaměřený na aktuální výstavy ve Východočeské galerii Pardubice
  2. kurz: Reflexe smyslového vnímání ve výtvarném umění v animaci – teoretické pozadí
  3. kurz: Animace a veřejný prostor
  4. kurz: Symbol ve výtvarném umění
  5. kurz: Práce s digitální fotografií v animaci  a Využití papíru v animaci   (Celý článek …) 

Animace – nabídka kurzů pro pedagogy nejen výtvarné výchovy

OLYMPUS DIGITAL CAMERAInstitut rozvoje evropských regionů, o.p.s., nabízí již potřetí od června 5 akreditovaných kurzů pro pedagogy.

Cílem kurzů je rozšíření nabídky možností výuky na školách o metodu galerijní animace, což je zážitková metoda výuky podporující kreativitu.

Kurzy budou probíhat o sobotách v prostorách Východočeské galerie v Pardubicích a v klubu D29 v Pardubicích. (Celý článek …)

Udržitelnost projektu „Animace – nová výuková metoda pro školy“ – kurzy pro pedagogy

Galerie

Galerie obsahuje celkem 6 obrázků.

Na podzim a v zimě roku 2012 proběho 5 kurzů, které se věnovaly akreditovaným vzdělávacím modulům určeným pro pedagogy Pardubického kraje. Přehled kurzů: 1. kurz: Vstupní modul – zážitkové, animační metody pro práci se žáky na školách a EVVO, zaměřený … Celý příspěvek

Animace – nové kurzy

Nabízíme akreditované kurzy pro pedagogy nejen výtvarné výchovy.
Cílem kurzů (workshopů) je rozšířit nabídku možností výuky na školách o metodu galerijní animace.
Kurzy jsou určeny především pro pedagogy Pardubického kraje.
Přihlášky do kurzů lze zasílat na iva.svobodova@upce.cz nabo Vám je zašleme mailem.
Ceny jednotlivých kurzů se budou pohybovat do 200,- Kč.
Podrobné informace o kurzech jsou zde.
Více o projektu Animace zde.