Letní škola Univerzity Pardubice 2015

ULŠNa týden od 24. do 28. srpna 2015 připravil IRER spolu s Univerzitou Pardubice letní školu pro žáky základních škol ve věku od 10 do 16 let. Děti navštívily postupně 5 fakult, kde celé dopoledne strávily při zajímavých aktivitách populárně–naučného a zábavného charakteru. Druhá část dne byla zaměřena na zábavu a sport. Program trval od 8 do 17 hodin.

Kde a za jaké aktivity dostávali malí vysokoškoláci zápočet do indexu? Na Fakultě elektrotechniky a informatiky si žáci zkusili sestavit robota podle svého vlastního návrhu, na Fakultě zdravotnických studií si osvojili základy první pomoci a dozvěděli se něco o porodnictví a péči o novorozence, na Dopravní fakultě Jana Pernera testovali a vážili vozidlo, v laboratoři zkoumali vlastnosti oleje a nemrznoucích kapalin, na Fakultě ekonomicko-správní potrápili své mozky matematickými hrami s čísly a programováním a na Fakultě chemicko-technologické očkovali a pozorovali pod mikroskopem bakterie. Ve středu odpoledne děti navštívily Východočeské muzeum na zámku v Pardubicích, kde si prohlédly stálou expozici Příroda východního Polabí a byl pro ně připraven speciální program k výstavě Letí šíp savanou, která se věnuje trampingu na Pardubicku a Chrudimsku. Odpoledne děti sportovaly v kampusu v tělocvičně a na loděnici, zahrály si také outdoorovou hru. V pátek než žáci převzali diplom za úspěšné absolvování Univerzitní letní školy si ještě vyzkoušeli volební kampaň.

IRER přeje všem účastníkům letní školy dobré studijní výsledky v novém školním roce a těšíme se na shledanou již na 4. ročníku Letní školy Univerzity Pardubice o příštích prázdninách.

FZS_6FZS_5FZS_3DFJP_1DFJP_3FES_3FES_5FES_1FES_2FChT 4FChT 3FChT 1FChT 5Loděnice 4Loděnice 1Loděnice 3Volby 3Volby 1Volby 2

logo_cervene_irer   Obrázek1

Napsat komentář