Dětská univerzita Univerzity Pardubice – letní škola

I letos připravuje IRER spolu s Univerzitou Pardubice letní školu pro děti ve věku 10 až 16 let.

Termín: od 26. do 30. srpna 2019.

Děti čekají dopoledne návštěvy v chemické laboratoři, praktická cvičení na fakultách Univerzity Pardubice, odpoledne sport, zábava.

Obědy budou opět zajištěny. Svačiny si děti nosí vlastní.

Po celou dobu se o skupinu děti starají vedoucí a jeho asistent nebo lektor.

Letos připravujeme nově i jednu skupinu pro děti od 6 do 10 let  (Junior), který s bude konat rovněž od 26. do 30. srpna 2019.

Prosím, napište na kontakt uvedený níže, zašleme vám informace a přihlášku.

Pozn. Kapacita letní školy je omezena. Pořadí účastníků letních škol (při větším zájmu) bude určeno podle data podané přihlášky.

Kontakt:  Ing. arch. Iva Svobodová, Institut rozvoje evropských regionů, o.p.s., telefon 466 036 482, e-mail: iva.svobodova@upce.cz

 

Dětská univerzita 2018

Stav

Dětská univerzita 2018

Institut rozvoje evropských regionů, o.p.s. připravil spolu s Univerzitou Pardubice další ročník Dětské univerzity formou příměstského tábora. Letos se bude konat od 27.8. do 31.8.

přihlášky a další informace najdete zde:  Dětská univerzita 2018_vw

Udržitelnost projektu Počítačové laboratoře pro rok 2017

V rámci udržitelnosti projektu Počítačové laboratoře bez tajemství aneb naučme se učit algoritmizaci a programování s využitím robotů, reg. č. CZ.1.07/1.3.12/04.0006 uspořádal IRER pro pedagogy ZŠ a SŠ v Pardubickém kraji v roce 2017 dva kurzy akreditované MŠMT zaměřené na vizuální programování a algoritmizaci:

  • Podpora pro praktickou výuku matematiky, fyziky a geometrie
  • Vizuální programování se zaměřením na robotiku, sběr dat a vyhodnocování

IRER úspěšně ukončil pětileté období udržitelnosti (2013–2017) a splnil povinnost uspořádat každý rok dva kurzy pro pedagogy ZŠ a SŠ Pardubického kraje. Z kladných reakcí od účastníků vyplývá, že kurzy splnily jejich požadavky a očekávání. IRER bude nadále nabízet kurzy zaměřené na vizuální programování a algoritmizaci nejenom pedagogům, ale v případě zájmu i zájemcům z široké veřejnosti.

Využijme možnosti pro zlepšení vzdělávání

Statutární město Pardubice, Institut rozvoje evropských regionů, o.p.s., MAS Železnohorský region, z.s., MAS Region Kunětická hora, z.s. a MAS Bohdanečsko, z.s. zvou pedagogické pracovníky škol, zřizovatele škol, NNO a další relevantní aktéry ve vzdělávání na konferenci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Pardubice, CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000121Využijme možnosti pro zlepšení vzdělávání (Sdílením zkušeností a společným plánováním ke kvalitnějšímu vzdělávání v regionech), která se koná dne 14. června 2017 od 9 do 14 hodin ve společenském sále radnice Magistrátu města Pardubic, Pernštýnské náměstí 1, Pardubice.

Program konference ke stažení zde.

Registrace účastníků zde.

Inovacemi a vzděláváním k rozvoji regionů

Univerzita Pardubice, MAS Železnohorský region, z.s. a Institut rozvoje evropských regionů, o.p.s. zvou na konferenci Inovacemi a vzděláváním k rozvoji regionů, která se koná 6. dubna 2017 od 9:00 do 12:30 na Univerzitě Pardubice v Aule Arnošta z Pardubic, Studentská 519, Pardubice.

Program

 

Semináře a kurzy algoritmizace a vizuálního programování – nabídka 2017

V rámci udržitelnosti projektu Počítačové laboratoře aneb naučme se učit algoritmizaci a programování s využitím robotů, CZ.1.07/1.3.12/04.0006, pořádá Institut rozvoje evropských regionů ve dnech 28. a 29. 4. 2017 semináře pro pedagogy ZŠ a SŠ z Pardubického kraje:

  • Podpora pro praktickou výuku matematiky, fyziky a geometrie                        (bližší informace zde)
  • Vizuální programování se zaměřením na robotiku, sběr dat a vyhodnocování
    (bližší informace zde)

Nabídka akreditovaných kurzů algoritmizace a vizuálního programování na rok 2017 zde

Udržitelnost projektu Kurzy z oblasti informačních technologií pro rok 2016

V druhém roce udržitelnosti projektu Kurzy z oblasti informačních technologií – rozšíření nabídky dalšího vzdělávání na Univerzitě Pardubice, reg.č. CZ.1.07/3.2.13/03.0034, uspořádal IRER ve spolupráci s partnerem projektu Univerzitou Pardubice 5 IT kurzů na Fakultě elektrotechniky a informatiky (FEI). Lektory byli akademičtí pracovníci  FEI. Kurzy (Základy programování s využitím jazyka JAVA, ECDL, Pokročilá obsluha MS Office, Projektování softwarových systémů, Počítačová grafika uživatelská) probíhaly od února do listopadu převážně o sobotách. IRER úspěšně splnil povinnost uspořádat v době udržitelnosti projektu všech 7 kurzů (Základní obsluha MS Office a Programování grafických aplikací byly realizovány v roce 2015). Z kladných reakcí od účastníků vyplývá, že kurzy splnily jejich požadavky a očekávání. IRER bude pokračovat v pořádání IT kurzů v roce 2017, termíny budou vypsány do konce ledna, možná je i individuální domluva při minimálním počtu 3 účastníků.

Dětská univerzita 2016 – příměstský tábor

SAM_8251Univerzitní kampus patřil poslední srpnový týden žákům základních škol. IRER společně s Univerzitou Pardubice za finančního přispění společnosti FOXCONN pořádal již čtvrtý ročník Dětské univerzity – příměstského tábora se speciálním populárně-naučným programem, letos zaměřeným na bezpečnost. (Celý článek)